Instrukcijos

Bent 30 minučių prieš DNR bandinio paėmimą nerekomenduojama valgyti, gerti, rūkyti, valyti dantis, kramtyti kramtomąją gumą ir naudoti burnos kvapo šviežinimo priemones. Iš vieno asmens paimami du DNR mėginiai.

Pirmasis žingsnis. Užpildykite ant voko esančius reikiamos informacijos laukelius
Paimkite mėginių voką. Įsitikinkite, kad prieš imdami mėginius pažymėjote ant voko asmenį (tėvas, vaikas, motina), kurio mėginius imate. Visus ant voko esančius reikiamos informacijos laukelius užpildykite tiksliai.

Antrasis žingsnis. Paimkite DNR mėginius vatos pagaliukais
Atidarykitepakuotę iš vatos pagaliukų paėmimo pusės ir iš pakuotės ištraukite sterilų vatos pagaliuką.
Dėmesio! Nelieskite rankomis vatos pagaliukų vata padengtos dalies ir nedėkite jų ant stalo arba kito paviršiaus.

Išsižiokite, pridėkite vatos pagaliuką prie skruosto gleivinės, pajudinkite pagaliuką aukštyn ir žemyn, į kairę ir dešinę. Stenkitės, kad vatos pagaliukas visos procedūros metu būtų priglaustas prie skruosto gleivinės. Tam, kad ant vatos pagaliuko patektų pakankamai ląstelių, mėginio ėmimo metu pasukiokite pagaliuką tarp pirštų. Pakartokite tą pačią procedūrą su abiem vatos pagaliukais. Vieną pagaliuką naudokite dešiniajam, o kitą – kairiajam skruostui.

Trečiasis žingsnis. Sudėkite vatos pagaliukus į pradinę pakuotę ir tada į popierinį voką
Paėmę burnos mėginį vatos pagaliukais, sudėkite juos į pradinę pakuotę ir tada į mėginiams skirtą popierinį voką. Kai paimsite mėginius dviem vatos pagaliukais, sudėkite juos į popierinį atitinkamo asmens (tėvo, vaiko, motinos) voką ir jį užklijuokite.

Ketvirtasis žingsnis. Atlikite pirmąjį, antrąjį ir trečiąjį žingsnį su kiekvienu tiriamu asmeniu
Laikydamiesi anksčiau nurodytų instrukcijų paimkite kiekvieno tiriamo asmens mėginius.

Penktasis žingsnis.Tiksliai užpildykite ir pasirašykite sutikimo formą „Sutikimo dokumentas“.
Užpildykite reikiamus tuščius laukelius ir pasirašykite „Sutikimo dokumentas“ formą.

Šeštasis žingsnis. Grąžindami, visus vokus su DNR bandiniais ir „Sutikimo dokumentą“ įdėkite į DNR tyrimo komplekte tam skirtą grąžinimo voką. Voką nugabenkite į „Omniva“ paštomatą, grąžindami voką įveskite Jums atsiųstą grąžinimo kodą (gautą el. paštu ir SMS). Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad „Omniva“ grąžinimo kodas galioja 14 dienų. Jeigu norite bandinius grąžinti vėliau, susisiekite su mumis per interneto svetainę.

PASTABA Nesėkmės atveju (jei neteisingai paimtas DNR mėginys iš vidinio skruosto epitelio ir mėginį ima pats užsakovas namų sąlygomis) pakartotinas tyrimas, papildomai kainuoja 70€ kiekvienam tiriamąjam, kuriam reiks pakartoti mėginį.

Video anglų kalba, kaip teisingai paimti DNR mėginį https://youtu.be/C6i0ITOaZhM

Pirkinių krepšelis